Informace o nás a Historie

Jak již bylo řečeno v úvodu, zabývám se chovem drsnosrstých a dlouhosrstých jezevčíků.

První můj jezevčík se jmenoval Vir z Hustopečských rybníků. Tento pes nebyl uchovněn pro chybějící zub, ale po pracovní stránce byl pro mě nepostradatelný. Byl mi platný zejména při dohledávákách, ale také při naháňkách či norování.

V roce 1997 jsem si pořídil první fenku, byla jí Kurda z Hustopečských rybníků. Kurda získala na výstavě v Praze ocenění "výborný" a stala se chovnou.  V pozdějších letech byla využívána pro lovecké účely a také porodila cca 30 štěňat, v 6 vrzích. Tato fenka má nyní 13 let a je stále v dobré kondici.

Hero z Jarohněvic - s tím to psem jsem zažil své největší pracovní úspěchy. Hero se stal ve svých necelých 4 letech (r. 2005) Mezinárodním a Národním šampionem práce. Dále získal na Slovensku ocenění Norník. Bohužel o dva roky později zahynul, ale zanechal po sobě lovecky upotřebitelné potomky, např. Ben Monymir.

Dalším mým psem, který má titul Mezinárodní šampion práce, je dlouhosrstý Ferda z Oskovce. Velmi nadějným je také Šampion krásy a Český šampion práce Ben Monymir.

Nyní chovám 8 psů, o kterých je napsáno více na dalších stranách.

O mě

Jmenuji se František Bábík, narodil jsem se v roce 1963. Vystudoval jsem střední odborné učiliště lesnické ve Bzenci a nyní jsem živnostníkem v oblasti lesnictví. Mezi mé zájmy patří myslivost, četba, kynologie, vínařství a také rodina. Každou volnou chvíli trávím se svými jezevčíky v lese, ať při procházkách nebo při přípravě na soutěže.

          

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode