5. díl - Dovolená na Znojemsku 2009

 Odměnou za splněné zkoušky mně byla dovolená na Znojemsku. Tentokrát jsem nejel jenom s mojí rodinkou, ale přibyla k nám teta Vlaďka, Pavel, Simonka a Klárka. 

Odjezd byl naplánován na 18. července v 9:00 ráno, ovšem znáte to, když s sebou berete tolik ženských, musíte počítat se zpožděním, v našem případě bylo asi hodinové.  Po poledni jsme konečně dorazili do obce Kasárny nedaleko Znojma, kde mají vynikající cukrárnu s názvem Máslové trubičky. Následovalo zastavení na občerstvení (my dva s Haničkou prostě neodoláme sladkému), dal jsem si půlku trubičky a byl jsem spokojený. Za hodinku už jsem divanoval (pozn. rozuměj - odpočíval v posteli) zatímco ostatní vybalovali.

První noc jsem spal s rodinkou v ložnici :-D Bylo to bezva, celou noc jsem kontroloval, jestli všichni spí – usínal jsem s Haňulkou, po půlnoci jsem se přesunul k Ivance (mamka), pak zase k Haničce,chvíli jsem zahříval Františka, chvíli jsem zase chrupkal do ouška Haničce a ráno jsem se probudil u Danušky. Nechápu, proč mě další noc v ložnici už nikdo nechtěl. Pravda, moje našlapování nebylo zrovna tiché, ale jak jinak jsem měl kontrolovat všechny?

Po snídani jsme vyrazili na první výlet. Asi bych měl ještě říct, že Ivanka a teta Vlaďka jsou „šílené“ sběratelky turistických známek (kdo nezná: www.turisticke-znamky.cz), takže první výlet byl jasný – vyhlídka Hardegg. Výchozím bodem byla vesnička Čížov, kde se nakoupily pohledy a turistické známky . Z Čížova na Hardegg to bylo cca 3km, cestou jsme se rozdělili na dvě skupinky – první skupina byla následující: Já, Borinka, Haňulka, Danuška, Simonka, Klárka a František. Druhou skupinku p tvořila Ivanka, Pavel a teta Vlaďka. Šlo se po asfaltové silnici, podél stromy a keře, krásná příroda. Po 2,5 km jsme přišli k rozcestníku, který ukazoval, že cesta na vyhlídku vede ještě 0,5 km po lesní cestě.

Takže jsme pokračovali a opravdu za chvilku jsme byli na vyhlídce, před námi se rozprostírala vesnička Hardegg a v údolí řeka Dyje. Opět jsem byl středem pozornosti, neboť jsem si nesl batůžek a v něm granulky. Jsem zvyklí na pozornost a obdiv, ale tolik lidí, kteří navíc pořád opakovali slovo „unglaublich“ a fotili si mě víc než kdyby tam potkali Naomi Cambel, jsem ještě neviděl.  Když tento humbuk maličko utichnul, mohl jsem se nasvačit a napít. Naše skupinka už na vyhlídce seděla asi půl hodiny a skupina 2 stále nikde. Nedalo nám to a zavolali jsme jim. Představte si! Oni místo na vyhlídku šli do vesnice, zapomněli, že když se jde na výhlídku, jde se do kopce a ne z kopce!:-D Takže přišli na vyhlídku asi s hodinovým zpožděním,  my už na ně nečekali a šli zpátky do Čížkova, kde si dvounozí kamarádi dali oběd.  Nakonec jsme se všichni v dané restauraci shledali a mohli odjet na chatu, už jsem byl hodně unavený.

Další den jsme strávili v Šatově (pozn. malá vesnička nedaleko Znojma, proslavená zejména malovaným sklepem). Nejdřív jsem si myslel, že zůstanu s Haňulkou před sklepem a umřeme vedrem, ale hodná paní průvodkyně si přála, abych šel dovnitř do sklepa, že je to pro pejsky vhodné. Viděl jsem spoustu obrazů alpských krajin, trpaslíky, jeleny – ale to hlavní – koupající se mořské panny (nahé) jsem vidět nemohl. Grrrr. Haňulka říkala, že na takové erotické obrázky jsem ještě maličký. Myslím, že nejsem, ale mohu odporovat ženské?

Na dovolené jsem ještě navštívil Vranovskou přehradu, kde jsem se vykoupal, povozil na parníku – stejně jako loni, tentokrát už bez Kinedrilu, navštívil Znojmo a rozhlednu Hlína u Ivančic. Vydal jsem se také do Moravského Krumlova, abych viděl tu slavnou Muchovu Slovanskou Epopej. Ovšem dovnitř mě nepustili, tak jsem šel na procházku po Krumlově s Františkem. Mimochodem jsem stejně jako preziden Klaus PROTI přestěhování Epopeje do Prahy!  V Krumlově je krásně.

 

Dovolenou jsme zakončili stejně, jako jsme ji začali – tedy v cukrárně Máslové trubičky.

Příště Vám napíšu o tom, jak jsem soutěžil na Memoriálu Jiřího Bodejčka a jak byla Hanička ráda za první dva poháry.

Páááááá :o)

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode