3. díl - Velká oslava prvních narozenin

 

Ve světě lidí je oslava narozenin běžná součást života, ovšem u nás pejsků tomu tak není. Proto jsem byl mile překvapen, jaká hostina byla naplánována pro mě.

Narozeniny mám 30.března, ovšem v roce 2009 tento den vyšel na pondělí, proto se oslava konala už v neděli. Ale přípravy probíhaly už od pátku – každý mi musel povinně koupit dárek, v sobotu mi Hanička pekla dort a v neděli TO vypuklo.

V neděli ráno jsem byl vykoupán ve svém jablíčkovém šamponu, vysušen a už jsem nesměl lítat po dvoře a dělat lumpárny, abych byl na tu oslavu hezký.

Po obědě Haňulka přinesla do kuchyně dort se svíčkou ve tvaru jedničky, který jsem ale nesměl ochutnat, protože byl jenom na focení a pro hosty, byl čokoládový a to nesmím. Ovšem nebyl jsem zklamán, protože v ledničce na mě čekal dort ze salámu. Focení s dortem trvalo nekonečně dlouho – to bylo pořád „Harry dívej se na mě“, „Harry koukej sem“, „Harry seď hezky“.. no hrůza..

Jenomže pak jsme se přesunuli do obývacího pokoje a tam na mě čekali gratulanti! Nejdříve mi přála Haňulka – měla pro mě velkou tašku a v ní jsem měl granulky, kapsičky a dokonce i kšiltovku! Abych v létě neměl úpal. Pak Danuška, od které jsem dostal také spoustu pamlsků. František nezklamal a přinesl mi 5 masových konzerv a spoustu dalších pamlsků. Nejlepší ovšem byly klobásky od babičky! Jenom, co mi popřála hodně zdaru u zkoušek, vzal jsem ještě zabalené klobásky a odnesl jsem si je do kuchyně pod stůl, kde jsem je rozbalil a všechny snědl! Mezi tím už všichni seděli u stolu a ochutnávali dobrůtky, které holky připravili na tu moji oslavu – nechybělo šampaňské ( já pil jenom vodu, protože mi nebylo 18, vrrr), jahody s čokoládou, jednohubky, brambůrky pro dědu, zákusky atd..  Ivanka (rozuměj Haničky mamka) uvařila hostům kafíčko a nakrájela dort, všem chutnal, byl s banánem a já si snědl svůj salámový.  Později přišla také Simonka (moje kamarádka a Danušky vlastnice) a také mi přinesla dobroty. No panečku, já jsem toho měl víc než pan král na hradě!

  

Až hosté odešli, fotografoval jsem se s dárky a také jsem zkoušel svou novou kšiltovku. Chvilečku mi trvalo, než jsem si zvyknul, ale dneska jsem rád, že ji mám! Modrou! (Btw. Už by se mi hodila i nová, snad v blízké době Haňulka v Brně nějakou koupí, abych byl fešák na norování na Slovensku).

Protože jsem měl oslavu, mohl jsem jít spát později než obvykle ( obvykle = po večerníčku, na který se ale stejně nedívám. Jediný film, který mám rád, je o  Harrym Potterovi! Viděl jsem všech 5 dílů a to několikrát!). Usínal jsem plný zážitků a obdarován tolika dárky. Jsem slušně vychovaný pejsek, rozdělil jsem se o pamlsky se svými kamarády. 

Další den už mě ale František vytáhl do lesa, protože jsem se musel připravovat na zkoušky, ale o tom Vám povím zase příště…..

 

 

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode